Hidroenergija ar Saulės energijos ?

sollumens hidroenergija ar Saulės energija

Hidroenergijos ir saulės energijos technologijos yra dvi laiko patikrintos atsinaujinančios energijos formos. Nors abi šios technologijos teikia didelę naudą aplinkai, palyginti su iškastinio kuro, pvz., anglies ar dujų, deginimu, kiekviena taip pat turi savo privalumų ir galimų trūkumų, kurie turi įtakos energetikos politikai ir energijos gamybai Jungtinėse Valstijose.

Išlaidų svarstymai

Kalbant apie gamybos sąnaudas, hidroenergija turi didelį pranašumą prieš saulės energiją. JAV Energetikos departamentas nurodo, kad hidroenergija yra labiausiai paplitusi ir pigiausia atsinaujinančios energijos rūšis Jungtinėse Valstijose. Hidroelektrinė pagamina 6 procentus visos JAV energijos ir 70 procentų visos JAV pagaminamos atsinaujinančios energijos. Saulės energijos įrenginiai paprastai yra daug brangesni. Pavyzdžiui, JAV duomenimis, 1 megavatvalandė elektros energijos 2011 m. kainuoja 90,3 USD už hidroelektrinių gamybą arba 144,30 USD už saulės energiją. Energetikos informacijos administracija.

Poveikį aplinkai

Remiantis JAV nacionaliniu atlasu, saulės energijos gamyba kelia nedidelį pavojų aplinkai. Didelė dalis aplinkosaugos išlaidų, susijusių su saulės energijos naudojimu, atsiranda dėl pačių kolektoriaus plokščių gamybos, gamybos ir transportavimo. Kita vertus, hidroelektrinių gamyba dažnai daro didelį poveikį aplinkai. Upių uždarymas daro poveikį vietinėms buveinėms ir ekosistemoms ir gali sukelti potvynių, nuotėkio pokyčių ir žuvų migracijos problemų.

sollumens hidroenergija ar Saulės energija

Tiekimo stabilumas

Hidroenergija yra stabilesnė ir patikimesnė elektros energijos gamybos priemonė nei saulės energija. Saulės energijos gamyba geriausiai veikia, kai saulė yra didžiausia, o tai dažniausiai būna vidury dienos. Kai saulė nusileidžia, saulės energijos sistemos nebeturi iš ko semtis energijos. Audros ir debesys taip pat gali turėti įtakos saulės energijos gamybai. JAV vidaus reikalų departamentas hidroenergetiką vadina lankstesnėmis nei kitos sistemos, kad būtų patenkinti didžiausi energijos poreikiai. Hidroelektrinės turi galimybę lengvai įjungti ir išjungti sistemas, reaguodamos į paklausos pokyčius, o tai gali padėti pašalinti elektros energijos tiekimo nutraukimus.

Prieinamumas ir prieiga

Saulės energiją galima naudoti beveik visur, kad būtų galima maitinti namus, gaminti elektrą ar paleisti nedidelius prietaisus, pavyzdžiui, kelio ženklus ar net skaičiuotuvus. DOE Saulės potencialo žemėlapis rodo, kad visose žemyninės JAV vietose saulės šviesos pakanka, kad per dieną pagamintų mažiausiai 250 vatų elektros energijos kvadratiniam metrui kolektoriaus ploto, o daugelis vietų gali generuoti daug daugiau. Kita vertus, hidroenergijos gamyba apsiriboja tose vietose, kuriose yra pakankamai tekančio vandens energijos turbinoms ir kitai gamybos įrangai. Daugelis vietovių Jungtinėse Valstijose laikomos išskirtinėmis zonomis, kuriose federaliniai ar kiti įstatymai draudžia naudoti hidroelektrinę.