APVA parama saulės baterijoms 2022

sollumens apva parama

Gyventojai, norintys įsirengti saulės elektrines savo namuose, gali kreiptis į AVPA. Gera idėja būtų gauti pagalbos diegiant savo sistemą. Su Europos Sąjungos pagalba galėsite nemokamai įrengti saulės elektrines. Tikimės pagerinti rekordą. Per dieną sulauksime ne 3 tūkstančių gyventojų prašymų, kaip prieš paskutinį skambutį, o tikimės sulaukti dvigubai daugiau.

Norime, kad kas trečias namas artimiausiu metu turėtų savo saulės energijos sistemą“, – sakė APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktoriusollumens apva paramas Jonas Balkevičius. Prašymus teikti per APVIS sistemą iki liepos 31 d. Svarbu pažymėti, kad į paraiškos pateikimo terminą neatsižvelgiama. Nepriklausomai nuo galutinio termino, turite turėti paraišką, kurią galite pateikti paskutinę dieną.

Parama priklauso įsirengus pilną komplektą. Maksimali kompensacijos suma yra 322,91 eurų už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios. Finansavimas numatytas iki 10 kilovatų galios saulės elektrinei. Didžiausia suma, kurią gali susigrąžinti gyventojas, gali siekti beveik tris šimtus trisdešimt du tūkstančius eurų. Pagal du vertinimo kriterijus: saulės elektrinės įrengimo būdą ir jos gaminamą galią, bus vertinamos paraiškos. Didesnis balas bus įvertintas pastatui ar gamyklai, kurios galia neviršija 5 kW. Mažesnis balas skiriamas ant žemės įrengtoms elektrinėms, kurių galia didesnė nei 5 kW, bet ne didesnė kaip 10 kW. Džiaugiamės, kad saulės energija taip sparčiai tobulėja.

Belieka pasiekti didžiųjų miestų gyventojų skaičių, kurie įsirengė saulės elektrine – pabrėžė Jonas Balkevičius.

Svarbu, kad atsinaujinančios energetikos plėtra būtų Vyriausybės prioritetas.

Finansinė paskata sukurta siekiant sudaryti galimybes energijos vartotojams pasigaminti savo reikmėms reikalingą elektros energiją bei sumažinti Lietuvos gyventojų finansinę naštą dėl išaugusių sąskaitų už energiją.