NAUJIENOS

Sveiki atvykę į Sollumens naujienų skyrelį. Čia mes aptarinėsime visas naujienas susijusias su kolektoriniu šildymu.

Saulės kolektorių sistemos rezervuaras: vieno ar dviejų gyvatukų?
Vienas iš svarbių instaliacijos elementų yra rezervuaras. Jo prijungimas prie naudojamos šilto vandens instaliacijos turi labai svarbią reikšmę energijos, gaunamos iš kolektorių, kiekiui.
Saulės energijos instaliacija veikia šiek tiek kitokiu būdu, nei dauguma populiariai naudojamų šildymo įrengimų. Termoreguliatorius įjungia saulės energijos pompą tuo metu, kai kolektoriuje šilumnešis pasiekia 6oC didesnę temperatūrą, nei yra vandens temperatūra, esanti rezervuare. Jei vanduo rezervuare yra 20oC, saulės energijos instaliacija pradeda mums šilumą teikti, tuomet kai rezervuare bus daugiau nei 26oC. Jei rezervuare vandens temperatūra bus 50oC temp., tai tuomet, kai kolektoriuje nešėjas pasieks apie 56oC, kolektorius teiks mums energiją. Taigi aiškiai matyti, kad saulės energijos instaliacijos darbas nepriklauso nuo kokios nors konkrečios temperatūros, bet nuo temperatūros skirtumo tarp nešėjo kolektoriuje ir rezervuaro. Išnagrinėkime dvi situacijas, pasitaikančias dažniausiai: bivalentinis rezervuaras/ su dviem gyvatukais, bei du rezervuarai, kuriuose yra po vieną gyvatuką.
Pav. 1 prie bivalentinio rezervuaro, saulės energijos instaliacija prijungta prie apatinio gyvatuko, prie viršutinio - dujų katilas arba kitas šildymo įrenginys. Jei dujų katile nustatysime temperatūrą pvz. 50OC, tai katilas šildys rezervuarą tol, kol bus pasiekta ta temperatūra. Jei panaudosime šiek tiek šilto vandens, patekus šaltam vandeniui, katilas vėl įsijungs.


pav. 1.
Šiuo atveju vanduo rezervuare visada turės tokią temperatūrą, kokią mes nustatysime, o saulės energijos instaliacija pradės veikti tik tuomet, kai kolektoriuje susidarys temperatūra, aukštesnė nei 56oC. Prašau atkreipti dėmesį, kad šildome tą vandenį, kuris patenka į rezervuarą iš prijungto vandentiekio, kurio vidurinė metinė temperatūra yra 12oC. Tais atvejais, kai yra vėlyvas ruduo, žiema, ankstyvas pavasaris, saulės energijos instaliacija yra naudojama labai mažai. Ta pati instaliacija, naudojant du rezervuarus, kuriuose bus po vieną gyvatuką, dirba labiau ekonominiu režimu. Pirmame rezervuare visuomet vanduo šildomas tik saulės energijos instaliacija pav.2Pav. 2.
Kadangi vanduo, patenkantis į rezervuarą, turi 12oC temperatūrą, tai saulės energijos instaliacija pradės dirbti kuomet kolektoriuje bus 18oC, o tai yra daug greičiau, nei esant vienam bivalentiniam rezervuarui. Matome, kad saulės energijos instaliacija visiškai nepriklauso nuo garų katilo. Jei vanduo, esantis saulės energijos rezervuare, bus pašildytas tik iki pvz. 35OC temperatūros, o tai dažnai pasitaikanti situacija esant vėlyvam rudeniui, žiemai ar ankstyvam pavasariui, tai katilas ar kiti šildantys šaltiniai, užtikrins mums pilną šilto vandens kitame rezervuare komfortą. Iš pateiktų pavyzdžių matoma, kad antras pavyzdys labai mums pagerina saulės energijos instaliacijos panaudojimą. Dviejų rezervuarų su vienu gyvatuku naudojimo išlaidos, esant 300l talpai yra didesnės nei naudojant bivalentinį rezervuarą, apie 350 Lt. tačiau atsižvelgiant į naudą nėra didelės. Tačiau rezervuaras, kuriame bus pajungtas garų katilas, neturi būti toks didelis kaip saulės energijos, tad ir kainų skirtumas bus mažesnis arba lygus.
Antro varianto naudingumą taip pat įrodo ir rezervuarų gyvatuko paviršiaus analizė
Peržvelgėme trijų stambiausių producentų rezervuarus ir visais atvejais jie yra panašūs. Taigi, vieno gyvatuko rezervuaro paviršius yra: rezervuarui :
200l - 1.5m2 300l - 1.5m2 400l - `.1,8m2
Pirmu atveju sujungiame 2 kolektorius, kurių paviršius apie 4m2 , tad paviršiaus santykis yra : 0.375, antru atveju sujungiame 3 kolektorius, kurių jungiamasis paviršius 6m2 , paviršiaus santykis 0.25, trečiame 4 kolektorius,kurių bendras jungimosi paviršius 8m2 paviršiaus santykis 0,225.
Taigi, gyvatuko paviršiaus santykis rezervuare su kolektorių paviršiumi parodo mums, kaip greitai ir kokiu laipsniu bus perduota šiluma, o tai pagrindinis parametras, parodantis koks bus visos saulės energijos instaliacijos pajėgumas . Kuo mažesnis santykis, tuo mažesnis pajėgumas.
Bivalentinių rezervuarų ( dviejų gyvatukų) situacija, mūsų nuomone labai nenaudinga rezervuarams, kurių talpa 200l , kur gyvatukai yra 0.7m2 , tad paviršiaus santykis sudaro 0,175.
Reziume: renkantis rezervuarą instaliacijai reikia atsižvelgti taip pat į gyvatuko paviršiaus plotą, bei medžiagą iš kurio jis pagamintas.
21 Apr 2009 by Sollumens


Greitai čia bua antenų ir kolektorių e - parduotuvė

KONTAKTAI

Tel/Fax:+370 5 2678708
Mob:+370 618 15288
E-mail: sollumens@mail.lt

Copyright © 2009 Vortex InterCom